«Матди тәэмин итү идарәсе» ДБУ барлык Татарстан халкын Яз һәм Хезмәт бәйрәме белән котлый!

2021 елның 1 мае, шимбә

Беренче Майны бәйрәм итү традициясе өлкән гасыр ахырында ук барлыкка килә, чикаг эшчеләре демонстрацияләргә сигез сәгатьлек эш көне кертү таләбе белән чыкканда. Бу вакыйгалар истәлеге итеп, 1 Май Хезмәт ияләренең халыкара бердәмлеге көне булды, ул традицион рәвештә демонстрацияләр һәм социаль таләпләр белән эшчеләрнең чыгышлары белән билгеләп үтелде.

Еллар узу белән бу бәйрәмнең сәяси һәм социаль әһәмияте үзгәрде. Бүген барыбыз өчен дә 1 май-ул, барыннан да элек, Яз һәм Хезмәт бәйрәме.

Бу бәйрәм тынычлык һәм иҗатны гәүдәләндерә, һөнәрләрне һәм буынны берләштерә, бердәмлек һәм бердәмлек гәүдәләндерә.

1 Май-үз хезмәтләре белән иртәгәсе көнне, илебез һәм гаиләбезнең үсеше һәм иминлеге булдыручылар өчен бәйрәм.

Хезмәт ияләрен чын күңелдән бәйрәм белән котлыйбыз. Сезгә алга таба да хезмәтегездә уңышлар, нык сәламәтлек, бәхет, тынычлык, язгы кәеф һәм яхшы үзгәрешләр телибез!