Татарстан Республикасы Яшьләр хөкүмәтенең яңа составына гариза бирергә өлгер!

2022 елның 27 июле, чәршәмбе

Республиканың Яшьләр хөкүмәтенең яңа составына гаризалар теркәү 2022 елның 27 июленә кадәр Яшьләр хөкүмәте сайтында дәвам итәчәк https://molpravrt.ru/ Яшьләр хөкүмәтенең максаты-икътисадның төрле тармакларында яшьләр сәясәтен тормышка ашыру, яшьләргә ярдәм чаралары турында мәгълүмат җиткерүне арттыру. Анда 20 яшьтән алып 35 яшькә кадәрге яшьләр оешмалары һәм берләшмәләре җитәкчеләре һәм әгъзалары, Татарстан Республикасы территориясендә даими яшәүче, сайланган тармакта иҗтимагый башлангычларда кызыксынган яшьләр катнаша ала. Яшьләр советникларының эшен Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары Л.Р. Фазлыева җитәкчелегендә профильле министрлыкларның министр урынбасарлары координацияләячәк. Совет әгъзалары өчен шулай ук Россия төбәкләре һәм дөньяның башка илләре белән уку һәм алмашу мөмкинлекләре каралган. 2022 елның 12 сентябрендә Татарстан Республикасы Яшьләр хөкүмәтенең яңа составы билгеләнәчәк.